Wakacje

Atrakcje Hiszpanii

Wakacje w Hiszpanii

Wakacje w Hiszpanii

Katalonia: raj dla aktywnych turystów

Jest wymarzonym miejscem na wczasy oraz krainą, dzięki której Hiszpania stała się jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Katalonia to piękne widoki, cenne zabytki oraz szeroka oferta spędzania czasu w aktywny sposób. Jakie sporty mogą uprawiać ci, którzy zdecydują się wybrać na wczasy akurat na jej teren?
Katalonia, ze względu na długie i świetnie zagospodarowane wybrzeże, jest terenem atrakcyjnym przede wszystkim dla miłośników sportów wodnych. Do wyjątkowo popularnych dyscyplin zaliczają się tu nurkowanie, przy czym najlepsze warunki do jego uprawiania oferuje Costa Brava. Morskie parki przyrodnicze są tu wielką atrakcją, a liczne centra nurkowe pozwalają turystom na podziwianie podwodnych skarbów natury. Rafting oraz wycieczki kajakami to kolejne propozycje, z których można skorzystać w trakcie wypoczynku na wybrzeżu oraz na tych terenach, gdzie górskie rzeki przyciągają swym bystrym nurtem. Surfing oraz narciarstwo wodne to kolejne formy spędzania czasu w aktywny sposób, które na terenie Katalonii cieszą się wielkim zainteresowaniem. Na terenach górskich kuszącą propozycją są też piesze wędrówki. Ich planowanie ułatwia gęsta sieć szlaków pieszych, których łączna długość wynosi około 5 tysięcy km. Choć ich największe skupienie przypada na Pireneje, nie brak też ciekawych tras pieszych prowadzących wzdłuż wybrzeża. Te, które łączą nadmorskie miejscowości, są cenione przede wszystkim za swe widokowe walory. Podobnie jak cała Hiszpania, tak i Katalonia sprzyja turystyce rowerowej. Jazda na dwóch kółkach to ciekawy sposób odkrywania piękna hiszpańskiego wybrzeża i uprawiania sportu w wyjątkowo pięknym otoczeniu. Szlaki dla zaawansowanych oraz dla tych, którzy planują wycieczki o bardziej rekreacyjnym charakterze sprawiają, że to każdy miłośnik rowerów znajdzie dla siebie ciekawy wariant podróży. Pireneje oraz dolina rzeki Ter są z kolei miejscem kuszącym tych, którzy wolą zwiedzać okolicę na końskim grzbiecie. Turystyka konna na terenie Hiszpanii na się coraz lepiej, co doskonale widoczne jest na terenie Katalonii. Przybywa tu tras oraz stadnin, które dla aktywnych turystów stanowią kolejną atrakcję i zachętę do tego, by wczasy spędzić właśnie na terenie Katalonii.

Hiszpania i jej atrakcje. Salamanka

Hiszpania znana jest z wielu pięknych miast. Obok takich znanych miejscowości, jak Toledo czy Barcelona, na uwagę turystów zasługuje również położona w centralnej części Hiszpanii Salamanka. To miasto może pochwalić się długą historią oraz zabytkami, z których część pamięta jeszcze czasy rzymskie. Po Rzymianach zachowały się tu m. in., fragmenty dawnych murów obronnych oraz most na rzece Tormes. O Salamankę walczyli zarówno Maurowie, jak i chrześcijanie, co wywarło wpływ na współczesne oblicze miasta, jego tradycję i kulturę.

Jakie zabytki znajdujące się w tym mieście warto zobaczyć? Salamanka posiada dwie katedry: starą oraz nową, której budowę rozpoczęto na początku XVI wieku. Posiada ona aż 18 kaplic, z których na szczególną uwagę zasługuje Złota Kaplica. Stara katedra, wzniesiona w stylu romańskim, również może się pochwalić ciekawymi elementami wyposażenia wnętrza. To m. in. pochodzący z XV wieku ołtarz główny oraz XII – wieczna rzeźba Matki Boskiej.

Jednym z ważniejszych obiektów w Salamance jest tutejszy uniwersytet, który powstał w 1218 roku i należał do największych w całej Europie. Wiele zachwytów wśród turystów wzbudza fasada głównego budynku tej uczelni, która pochodzi z XVI stulecia i wyróżnia się piękną, bogatą dekorację.

Hiszpania i jej atrakcje. Kadyks

Hiszpańska Andaluzja jest krainą popularną wśród turystów. Jednym z ciekawszych miejsc, na które warto zwrócić uwagę spędzając wczasy w Hiszpanii, jest Kadyks. Ten ważny port jest jednocześnie popularnym ośrodkiem turystycznym, zaś położenie nad wodami Oceanu Atlantyckiego jest jednym z jego głównych walorów, zaś zatoka z piaszczystymi plażami daje gwarancję udanego wypoczynku.

Mieszkańcy tej okolicy do dziś utrzymują się głównie z morza. To ono zapewnia im dostatnie życie, gdyż przemysł jest tu stosunkowo słabo rozwinięty. Na niewielką skalę rozwinęło się tu również rolnictwo, w którym główną rolę odgrywają uprawa bawełny oraz winorośli. Dzięki korzystnym warunkom dobrze rozwija się tu turystyka. Kadyks ma do zaoferowania nie tylko piękne plaże, ale i ciekawe zabytki architektury. Już sama zabudowa starego miasta zasługuje na uwagę, zaś w jego architekturze dominują wiekowe świątynie. Spacer malowniczymi uliczkami tego historycznego grodu może dostarczyć wielu wrażeń. Tu można zwiedzić również ciekawe placówki muzealne, można też ujrzeć dawne warownie, które niegdyś zapewniały mieszkańcom miasta poczucie bezpieczeństwa.

Polecane

Niemcy odwiedzający Polskę

euro

Kilkudniowa wycieczka po Skandynawii z noclegiem na statku – poznaj program!

euro

Paszport dla dziecka nie może być pominięty!

euro

Zostaw komenatrz