Wakacje

Czy krótkie spodenki dla dziecka to niezbędny zakup na wiosnę i lato?

krotkie spodenki dla chlopcow

Wybór krótkich spodenek dla dziecka może być o tyle problematyczny, że jest to odzież najczęściej noszona i kupowana w sezonie letnim. Wiosna i lato z kolei bywają nie tylko pięknymi, ale i dokuczliwymi porami roku, męcząc zmienną pogodą, czy upałami. Mimo, że krótkie spodenki generalnie przeznaczone są na ciepłe dni (czasami na nieco chłodniejsze, bo spodnie przed kolano z grubszego materiału pozwolą znieść i takie kaprysy natury), to nie wszystkie modele spodni podołają tak samo dobrze pogodzie, która zmienia się jak w kalejdoskopie. Jak wybrać krótkie spodenki tak, by dziecko z zadowoleniem korzystało z codziennych atrakcji, nie zważając na uporczywe warunki pogodowe? Wystarczy do tego odrobina zawartej tu wiedzy. 

Krótkie spodenki dla dziecka – podstawowe kryteria wyboru

Wybierając spodnie dla dziecka pamiętajmy, że młodsze pociechy z reguły odczuwają dokuczliwości pogody bardziej niż dorośli, poszukując więc odzieży przeznaczonej w pewnym stopniu na warunki ekstremalne – biorąc pod uwagę, że szukamy spodni, które pozwolą dziecku przetrwać najdłuższe i najcięższe upały, na dodatek być może pociecha będzie musiała znosić taką pogodę podczas wakacyjnej podróży – trzeba postawić przede wszystkim na wygodę.

Grubość i przewiewność materiału spodenek dostosowujmy więc do pogody. Na pierwsze, wiosenne, ciepłe dni sprawdzą się spodnie jeansowe lub dresowe, z kolei na lato, kiedy temperatura osiąga skrajne wysokości, przydadzą się spodenki bawełniane (w przypadku prawdziwych upałów, w dni o temperaturze umiarkowanej, czy nawet chłodniejszej, np. o poranku, sprawdzą się nadal wcześniej wymienione typy spodni). Rozwiązaniem dla kapryśnej, wiosenno-letniej temperatury, w przypadku dni chłodniejszych, mogą być spodenki polarowe, najlepiej przed kolano. Wówczas, jeśli dziecko założy do tego ciepłe buty, z powodzeniem będzie mogło poruszać się po dworze nawet, kiedy się ochłodzi. Na wygodę użytkowania spodenek wpływa także projekt spodni, zwłaszcza to, w jaki sposób są zapinane, by trzymać się na sylwetce. Również i ta kwestia zasługuje na uwagę. Wiosna i lato to sezony zabaw, tak dłuższych wyjazdów wakacyjnych, jak i codziennych, podwórkowych, poleca się więc wybierać krótkie spodenki dziewczęce oraz krótkie spodenki chłopięce przytrzymywane ściągaczami, na gumkę. Proste jeansy także się sprawdzą (i w tym wypadku można szukać ściągaczy), nie warto jednak na co dzień wybierać dla dziecka spodenek o wymyślnej konstrukcji. Ta utrudniłaby tylko pyszną zabawę. 

Krótkie spodenki dla dziecka – jakie modele wybrać? 

Design wybranych dziecięcych spodni także można rozpatrywać, mając na uwadze wygodę dziecka. Weźmy pod uwagę to, że pociecha najpewniej będzie się w takich spodniach bawić na dworze, warto więc poszukiwać spodenek w ciemniejszych kolorach (w tym ciemnych odcieniach jeansu). We wszelkich barwach lub wzorach, na których zabrudzenia nie są bardzo widoczne. Dobrym wyborem na podwórko są spodnie moro. Wyraźnie określmy i rozgraniczmy, które spodnie są przeznaczone do noszenia po domu oraz na wyjścia zakładające raczej przebywanie i zabawę w pomieszczeniu, a które z kolei można zakładać do zabawy, w której ferworze ubranie najprawdopodobniej się porządnie ubrudzi. Pod tym kątem dobierzmy wzór i kolor produktu, pozostawiając jaśniejsze kolory i wzory właśnie na te wyprawy, które nie pozwolą nadmiernie ubrudzić ubrania.

Szukajmy modeli w rozsądnych cenach, z prostego względu – dziecko szybko rośnie, nie warto więc wydawać na odzież dziecięcą majątku (chyba, że akurat dysponujemy finansową nadwyżką). W rozsądnej cenie także można znaleźć mnogość atrakcyjnych projektów i wzorów wybierając m.in w spodniach bermudach, spodniach luźnych, o obniżonym kroku, spodniach dresowych, jeansowych, albo pokrytych wzorami z najmodniejszych kreskówek. Warto przetestować każdy z tych projektów i mieć w szafie co najmniej kilka opcji letnich, dziecięcych spodenek, bo – co warte jest wielokrotnego podkreślenia  – wiosna i lato nieustannie zaskakują, na zmianę zachwycając i męcząc swoją kapryśnością, co do pogodowych warunków. Jeżeli jednak nie mamy możliwości na tak szerokie wyposażenie dziecięcej szafy, ponownie skierujmy myśli na kryterium podstawowe wyboru tego typu odzieży – wygodę. Zdecydujmy się na spodenki, w których dziecko ma możliwość swobodnie podejmować się różnorodnych aktywności: biegać, skakać, ścigać się z przyjaciółmi. 

Może także biec z radością po kolejne zakupy, bo wcześniej zakupione spodenki, wybrane według powyższych kryteriów, doskonale się sprawdziły! 

Polecane

Bus ma ograniczoną pakowność

euro

Spanie w namiocie – uważaj na złodziei

euro

Atrakcje Hiszpanii

euro

Zostaw komenatrz