Wakacje

Gdzie można pojechać na dorsza?

wedkarstwo

Wędkowanie ma w Polsce bardzo długą tradycję i zdecydowanie trzeba przyznać, że jest również bardzo popularne. Wędkowaniem zajmują się osoby w różnym wieku, gdyż jest to zajęcie, dzięki któremu możemy atrakcyjnie spędzać czas, przebywać na łonie natury, na świeżym powietrzu. Jedną z ciekawszych form wędkowania są zorganizowane wyjazdy na dorsze.

Zdecydowanie trzeba przyznać, że Polacy bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, na łonie natury. Jedną z tych czynności, która łączy starsze pokolenie z młodszym jest zdecydowanie wędkowanie, które może przybierać najróżniejsze formy, począwszy od spokojnego wypadu nad pobliskie stawy, poprzez wyjazd nad rzekę, skończywszy na większej wyprawie, np. na dorsze.

Wyprawy na dorsza z roku na rok stale zyskują na popularności. Wysoka dostępność tego rodzaju wycieczek, w połączeniu z coraz to bardziej atrakcyjnymi cenami sprawia, że dużo osób decyduje się właśnie na taką aktywność.

Co to są wyprawy na dorsza?

Wędkarstwo morskiej jest niezwykle fascynujące i znacząco różni się wrażeniami od wędkowania na rzece czy na małych stawach. Na dorsza najlepiej wybrać się marcu, kwietniu i maju, kiedy ryby są najedzone, jak również mają odpowiednie rozmiary oraz wagę. Jednym zdaniem – są w dobrej kondycji.

Wyprawa na dorsze to specjalnie przygotowana wycieczka. Wynajętą łodzią lub motorówką możemy wypłynąć w morze i tam właśnie wędkować. Jest to alternatywa dla wędkowania z brzegu.

Gdzie warto pojechać na dorsze?

Do kursu na dorsze warto się oczywiście bardzo dobrze przygotować. Jeżeli chodzi o polskie wybrzeże to zdecydowanie najlepiej wybrać się do takich miejscowości, jak Kołobrzeg, Gdańsk i Władysławowo.

W przypadku chęci zorganizowania zagranicznej wycieczki, najlepszymi miejscami będą wybrzeża Szkocji i Anglii, Szkiery Blekinge, Lofoty w Norwegii.

Jak zorganizować wyprawę na dorsza?

Jeżeli sami nie dysponujemy odpowiednią łodzią, jak również wiedzą z zakresu bezpieczeństwa morskiego i żeglarstwa, zdecydowanie warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy takie właśnie wyjazdy organizują.

Współpraca z osobami, które regularnie organizują takie rejsy, posiadają niezbędny sprzęt i co najważniejsze wiedzą, w które miejsca popłynąć, na pewno jest najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze będziemy mieli szansę, aby bez żadnych przeszkód wędkować, po drugie zaś będziemy pewni, że cały rejs będzie po prostu zorganizowany w sposób bezpieczny i komfortowy.

Polecane

Wakacje na Krecie – dlaczego warto na nie postawić w 2022 roku?

redakcja serwisu

Dlaczego na urlop warto wybrać hotel z basenem?

redakcja serwisu

Kogo stać na wakacje, a inne wydatki?

euro

Zostaw komenatrz