Wakacje

Maltańskie atrakcje. Trzy Miasta

Trzy Miasta stanowią jedno z najciekawszych miejsc, jakimi może się pochwalić Malta. Turyści, którzy spędzają wczasy w tym rejonie, z pewnością nie będą mogli narzekać na nudę. Czym zachwycą turystów Trzy Miasta?
Dawniej znane jako rycerska siedziba, w późniejszym czasie jako brytyjskie doki – tak w skrócie wygląda przeszłość Trzech Miast. Dziś jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, dla których zwiedzanie zabytków związanych z joannitami jest wspaniałą przygodą. Jakie atrakcje są tu najważniejsze?

Jednym z najważniejszych punktów w programie każdej wycieczki po Trzech Miastach są tutejsze doki. Choć w czasie II wojny światowej były one celem intensywnych bombardowań, po odbudowie z wojennych zniszczeń znów prezentują się one wspaniale. Warto tu zwrócić uwagę i na bramy doków, i na kościół Niepokalanego Poczęcia. Są to ciekawe obiekty, które z pewnością warto lepiej poznać.

Trzy Miasta to również piękna Vittoriosa – kameralny kurort oraz atrakcyjny cel wycieczki dla miłośników zabytkowych budowli. Malta może się tu pochwalić takimi perełkami dawnej architektury, jak kościół św. Wawrzyńca z XVI wieku oraz ciekawym Muzeum Kościelnym. Dumą tej miejscowości jest pałac Inkwizytora z XVI wieku. to ciekawy obiekt, dawniej służący jako sąd, więzienie i siedziba Wielkiego Inkwizytora jednocześnie. Osoby, które spędzają wczasy w tej części wyspy, mogą też spędzać czas na spacerach po historycznej dzielnicy tej miejscowości. Służyła ona dawniej szpitalnikom, a swym historycznym charakterem zachwyca ona do dziś. W zabudowie tej części miasta ważną rolę stanowiły zajazdy, z którymi i dziś można się spotkać w czasie spaceru po tej dzielnicy. Wiele radości sprawią też turystom spacery wzdłuż nadbrzeża, które może się pochwalić ciekawymi budynkami oraz kolejną ważną placówką. Jest nią Muzeum Morskie, znane z najwspanialszej kolekcji łodzi, jaką może się pochwalić Malta. Kolejną atrakcją w trakcie takiej wycieczki jest zwiedzanie fortu św. Anioła. To jedno z ciekawszych dzieł dawnego budownictwa obronnego, któremu z pewnością warto poświęcić więcej uwagi. Fort ten powstał w miejscu, w którym dawniej miała stać fenicka świątynia, a następnie – twierdza arabska. Dziś turystów przyciągają tu jednak te obiekty, które wzniesiono w XVI wieku z woli joannitów. Potężne bastiony mają wyjątkowy urok, dzięki czemu zabytek ten na brak zainteresowanych jego zwiedzeniem nie może narzekać.

W czasie wycieczki po Trzech Miastach nie można pominąć też Kalkary. I tu znajduje się wspaniały zabytek obronny. To fort św. Rocha – jeden z mniejszych obiektów budowanych przez rycerzy z zakonu św. Jana w celu obrony wyspy. I on jest wielką atrakcją dla turystów. Jego popularność wynika m. in. z faktu, iż obecnie w jego murach mieści się studio filmowe, którego specjalizacją są ujęcia podwodne. Jest to możliwe dzięki konstrukcji fortu oraz basenom, które zostały zaprojektowane jako naturalna sceneria dla filmowców.

Malta to wyspa wyjątkowa. Wczasy na jej terenie mogą się przemienić w rewelacyjną przygodę, która dostarczy każdemu wielu wspaniałych wspomnień. Jeśli w czasie wypoczynku na tej wyspie skorzystamy z wycieczki po terenie Trzech Miast, z pewnością będziemy mogli się pochwalić udanym urlopem.

Polecane

7 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić!

redakcja serwisu

Wynajem domku nad jeziorem

euro

Podróże seniorów nie takie powszechne

euro

Zostaw komenatrz