Wakacje

Szwecja: co warto zobaczyć?

Wakacje w Szwecji

Wakacje w Szwecji

Jest pięknym krajem, który przyciąga ciekawą historią oraz niezwykłymi atrakcjami. Szwecja fascynuje, a wycieczki po jej terenie dla każdego z nas mogą się okazać wspaniałą przygodą. Co warto zobaczyć w tym mieście? Jednym z tych miejsc, którym biura podróży zajmujące się organizacją wyjazdów do Szwecji poświęcają wiele uwagi, jest stolica kraju. Sztokholm ma się czym pochwalić, a piękne budowle, liczne wyspy oraz malownicze zakątki sprawiają, że pobyt w tym mieście dla każdego z nas może się okazać ciekawym doświadczeniem. Dumą szwedzkiej stolicy są też ciekawe i liczne placówki muzealne oraz galerie, dzięki którym nawet przy brzydkiej pogodzie można tu spędzić wolny czas w ciekawy i pożyteczny sposób. Lund, Ystat, Malmo – oto kolejne miasta, z których Szwecja jest wyjątkowo dumna. A przecież ciekawe miasta nie są jedynymi atrakcjami, którymi może się pochwalić ten kraj. Miłośników przyrody i wspaniałych widoków może z kolei zachwycić tak wyjątkowa atrakcja, jaką jest jezioro Slijan. Miłośnikom zabytków techniki biura podróży polecają z kolei wycieczki śladem najciekawszych kopalń tego kraju. Najważniejszą atrakcją tego typu jest tu kopalnia miedzi w Falun, znana jako Wielki Szyb. Warto jednak poświecić swój czas i takim atrakcjom, jak kopalnie żelaza w Kirunie i Gällivare. A co mogą robić w Szwecji ci turyści, którzy w czasie wycieczki po Skandynawii szukają mocnych wrażeń? Dla nich ciekawym celem wyprawy może się okazać Laponia. Szwedzka część tej mroźnej krainy przyciąga wspaniałymi krajobrazami oraz dziką przyrodą, fascynującym doświadczeniem mogą się też okazać spotkania z mieszkańcami tej części kraju. Warto też pamiętać o Gotlandii – pięknej wyspie, która może zaoferować wiele szczególnie tym turystom, którzy lubią spędzać czas w aktywny sposób.

Szwecja dla miłośników przyrody

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Szwecja? Dla jednych ten kraj to malownicze wyspy, dla innych – piękne miasta, kuszące niezwykłą architekturą oraz galeriami, w których zgromadzono bezcenne dzieła sztuki. Wycieczki po tym kraju są jednak niezwykle ciekawym doświadczeniem i dla tych turystów, których fascynują atrakcje związane z przyrodą. Dla tych osób Szwecja to przede wszystkim kraj, który kusi wspaniałymi parkami narodowymi. Które z nich są dla miłośników podróży najbardziej atrakcyjnymi punktami w programie wycieczki po tej części Skandynawii? Dzika przyroda bez wątpienia jest jednym z ważniejszych walorów Szwecji, a na miłośników przyrody czeka tu aż 29 parków narodowych. Każdy z nich jest ciekawym celem turystycznych wypraw, każdy z nich może się pochwalić wspaniałymi atrakcjami. Gdzie turyści najchętniej zaglądają w chwili, gdy głównym celem ich wycieczki jest zapoznanie się z pięknem szwedzkiej przyrody? Park Abisko, ze względu na górską scenerię i wspaniałe jezioro typu alpejskiego, bez wątpienia jest jedną z najważniejszych atrakcji przyrodniczych tego kraju. Dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie, nie lada gratką będzie z kolei park Sarek. W jaki sposób można tu wypoczywać? Górskie wycieczki oraz wędrówka w otoczeniu potężnych lodowców to główne atrakcje, którymi ta ostoja dzikiej przyrody przyciąga turystów z całego świata. Park Kosterhavet będzie z kolei niezwykle ciekawym miejscem dla tych, którzy chcą podziwiać piękne rafy koralowe. Szwecja jest zatem krajem, na terenie którego przyrodnicze ciekawostki tworzą wyjątkową grupę atrakcji, którym turyści z całego świata tak chętnie poświęcają swój czas.

Szwedzkie atrakcje: Świat Astrid Lindgren

Świat Astrid Lindgren to jedna z tych atrakcji, dzięki którym Szwecja jest bardzo chętnie odwiedzana przez małych turystów z całego świata. Co warto wiedzieć na temat tego miejsca? Dlaczego stało się ono tak ważnym kierunkiem niejednej rodzinnej wycieczki po Szwecji? Świat Astrid Lindgren to jedyne w swoim rodzaju miejsce, które na mapie współczesnej Szwecji zajmuje miejsce bardzo ważne. To najważniejsza atrakcja, jaką może się pochwalić region znany jako Smalandia, to jednocześnie jedno z najpopularniejszych miejsc dla dzieci i młodzieży. Miejsce to jest ściśle związane ze znana pisarką Astrid Lindgren, a atrakcje, które można tu zobaczyć, są ściśle związane z jej twórczością. Dla tych turystów, którzy wychowali się na książce „Dzieci z Bullerbün”, wizyta w tym miejscu bez wątpienia stanie się wyjątkowym doświadczeniem. Piękny krajobraz, unikalna atmosfera oraz kameralny charakter tej części Szwecji to czynniki, które mają ogromny wpływ na rozwój turystyki w tym miejscu. Dzięki temu Świat Astrid Lindgren wciąż przyciąga turystów i sprawia, że Szwecja staje się coraz chętniej wybieranym kierunkiem rodzinnych wypraw.

Polecane

Gdzie można pojechać na dorsza?

redakcja serwisu

Freediving, czyli sztuka nurkowania na bezdechu

redakcja serwisu

Bilety do Paryża na wyciągnięcie ręki

euro

Zostaw komenatrz