Wakacje

Turcja dla podróżników – o czym warto pamiętać?

Intryguje cennymi zabytkami i wspaniałymi krajobrazami, jest też wymarzonym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy chcą poznawać nowe kultury. Turcja zachwyca, a biura podróży nie bez powodu tak chętnie urządzają wyprawy na jej teren. Turcja jest też doskonałym kierunkiem dla tych, którzy lubią podróżować na własną rękę. Takie wycieczki mogą dostarczyć wielu mocnych wrażeń, choć taka ekspedycja powinna zostać dokładnie przemyślana i starannie zaplanowana.

Turcja – zadziwiający kraj na styku kultur

Turcja zadziwia przede wszystkim swym położeniem. Tu, pomiędzy Europą i Azją, łączą się ze sobą wpływy Wschodu i Zachodu. Biura podróży chętnie organizują wyjazdy do Stambułu oraz do nadmorskich kurortów, w rejonie których można podziwiać zabytki niezwykle ważne i dla świata arabskiego, i dla cywilizacji europejskiej. Kraj ten zachwyca bazarami i meczetami, pięknymi wybrzeżami oraz tajemniczymi obszarami, które zachwycają swym przyrodniczym bogactwem. Modne kurorty oraz mniej znane zakątki, w których można poczuć się jak w trakcie egzotycznej podróży – oto walory, dzięki którym Turcja stała się tak popularnym celem wielu wypraw. Tu, na styku Azji i Europy, każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.

Podróż do Turcji – jak ją zaplanować?

Z dojazdem do Turcji w dzisiejszych czasach problemów nikt raczej mieć nie będzie. Biura podróży chętnie pomagają w zorganizowaniu przejazdu na teren tego kraju, wiele ciekawych ofert mają też znani przewoźnicy oraz linie lotnicze. Większym wyzwaniem staje się zaplanowanie ciekawej i bezpiecznej zarazem trasy oraz wybranie najlepszego terminu podróży. Aktywni turyści powinni uwzględnić fakt, iż lato w Turcji może zaskoczyć wysokimi temperaturami, przy czym największe upały występują w południowej części kraju. Jesień jest już jednak porą dość chłodną, z kolei zima może zaskoczyć chłodem oraz silnymi wiatrami – szczególnie we wschodniej części kraju. Te czynniki warto uwzględnić w czasie planowania wycieczki do tego kraju, szczególnie w chwili, gdy mamy zamiar spędzać w Turcji czas w aktywny sposób.

Bezpieczeństwo i wygoda w Turcji

Choć Turcja jest krajem islamskim, turyści na jej terenie mogą się czuć bezpiecznie. Turecka gościnność jest doskonale znana, a coraz lepiej rozwinięta infrastruktura turystyczna sprawia, że podróżowanie po tym kraju przestaje być problematycznym zadaniem. Noclegi można znaleźć z coraz liczniejszych hotelach, przy czym największym wyborem takich obiektów mogą się pochwalić obszary leżące w pobliżu wybrzeży. Turcja jest też krajem przyjaznym dla oszczędnych turystów, zatem nie brak tu miejsc, w których można rozbić namiot i przenocować za grosze.

Turecka kuchnia – niezwykłe smaki orientu

Kuchnia turecka jest jedną z najciekawszych tradycji kulinarnych, a jej dania znane są już w całej Europie. W czasie wycieczki po tym kraju można jednak spotkać się z wieloma ciekawymi, choć mniej znanymi przysmakami. Kebaby, pieczone ziemniaki nadziewane warzywami oraz mięsem, placki z warzywnym farszem – oto najciekawsze przysmaki, którymi miłośników dobrej kuchni może oczarować Turcja. Do tego można doliczyć ciekawy zestaw tureckich deserów, w których pojawiają się o orzeszki, i suszone owoce. Taka dieta to dodatkowa atrakcja dla tych, dla których podróż do Turcji ma stać się szansą na spędzenie urlopu w ciekawy i pouczający sposób.

Polecane

Odstresuj się w Rowach nad polskim morzem

redakcja serwisu

Wakacje w Hiszpanii – urlop na gorąco, czyli wczasy last minute

euro

5 rzeczy, w które powinien zaopatrzyć się każdy narciarz

euro

Zostaw komenatrz