Wakacje

Urlop w Chorwacji

Chorwacja last minute

Chorwacja last minute

Chorwacja to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie na letnie wakacje. Przeciętnemu Polakowi Chorwacja kojarzy się przede wszystkim z przyjaznymi ludźmi, słońcem i przejrzystym morzem. Chorwacja to idealne miejsce dla tych, którzy kochają spędzać czas zarówno nad morzem jak i w górach. Urlop w Chorwacji to też świetny pomysł na wypoczynek zarówno dla zagorzałych sportowców jak i zaczytanych intelektualistów. Oprócz rozległych plaż, morza i gór, w Chorwacji znajdziemy jeszcze palmy i przepiękne jeziora (np. Park Narodowy Jezior Plitwickich). Chorwacja to dobre miejsce na dwutygodniowy urlop nie tylko latem, ale także wczesną wiosną lub jesienią, ponieważ temperatury na wybrzeżu śródziemnomorskim są zazwyczaj wyższe niż w Polsce. Szczególnie zapracowani w ciągu całego roku, znajdą w tym niewielkim kraju wszystko czego potrzebują, bez względu na to, czy są zwolennikami aktywnego odpoczynku, czy błogiego lenistwa. Urlop w Chorwacji to także obcowanie z przepyszną kuchnią i regionalnymi przysmakami jak: burek, grilowana dorada, ćevapčići (grilowane mięsne paluszki) oraz bogata oferta owoców morza. Chorwacja to mały, ale bogaty w atrakcje kraj, w którym każdy może spędzić niezapomniane chwilę.

Chorwacja: turystyczna potęga

Jest jednym z najciekawszych państw na Bałkanach oraz kierunkiem, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród polskich turystów. Chorwacja to idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą wypocząć nad morzem, spędzić czas na uprawianiu sportów wodnych oraz na zwiedzaniu wspaniałych zabytków. Biura podróży pokochały ten kraj, a zainteresowanie wypoczynkiem na terenie Chorwacji sprawia, że oferty pobytu na terenie tego kraju są coraz ciekawsze. Gdzie warto się wybrać? Jakimi regionami Chorwacja najmocniej zachwyci turystów? Od lat regionem najchętniej wybieranym na rodzinne wczasy jest Dalmacja, której biura podróży poświęcają najwięcej uwagi. To właśnie tej części Chorwacji dotyczy większość ofert typu last minute, dzięki którym każdy z nas za rozsądne pieniądze może się cieszyć wspaniałym wypoczynkiem na terenie tego kraju. Wczasy można spędzić też na terenie Istrii, która również może się pochwalić pięknym wybrzeżem, modnymi kurortami oraz atrakcjami, dzięki którym każdy spędzi tu czas w ciekawy sposób. Chorwacja jest też dobrym celem wyprawy dla tych, którzy stawiają na aktywny wypoczynek, a Góry Dynarskie cieszą się coraz większą popularnością. Chorwacja kusi też pięknymi miastami, w gronie których liderem wśród turystów jest Dubrownik – najważniejszy ośrodek miejski i turystyczny na terenie Dalmacji. Pięknie prezentuje się też stolica kraju, czyli Zagrzeb. I tu na brak pięknych zabytków nie można narzekać, a wspaniałe atrakcje sprawiają, że turyści zaglądają na teren tego miasta coraz chętniej.

Wakacje w Chorwacji – co zwiedzić?

Chorwacja to kraj pełen wyjątkowych zabytków. Wiele zabytkowych budowli i obiektów dostępnych w tym kraju pochodzi z okresu rzymskiego. To z nich Chorwacja jest wyjątkowo dumna, a biura podróży takie historyczne skarby promują wyjątkowo skutecznie. Efekt? Do takich miast, jak pełna starożytnych skarbów Pula, wycieczki zaglądają wyjątkowo chętnie. Dlaczego ten leżący na półwyspie Istria ośrodek miejski stał się tak popularny? Z jakich względów biura podróży zaczęły tak chętnie umieszczać to miasto w swych ofertach?

Pula to przede wszystkim wspaniałe miasto, które może się pochwalić historią sięgającą okresu rzymskiego. Z tego też okresu zachowało się wiele cennych pamiątek. Do najważniejszych i najchętniej zwiedzanych zabytków w mieście należy rzymski amfiteatr o nazwie Arena, będący jednym z najważniejszych skarbów antycznych, jakimi może się pochwalić Chorwacja. Z pewnością warto go zobaczyć na własne oczy. Dziś jego pozostałości pełnią ważną rolę, a organizowane tu przedstawienia operowe oraz imprezy o charakterze folklorystycznym cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony miejscowej ludności oraz turystów. Z II wieku pochodzi Podwójna Brama, czyli kolejny ciekawy zabytek z czasów rzymskich. Starsza o sto lat jest świątynia Augusta, będąca kolejną budowlą o wyjątkowej wartości. Warto odwiedzić również tutejsze Muzeum Archeologiczne, którego zbiory pozwalają w ciekawy sposób zapoznać się z najstarszą historią miasta. Dawna twierdza wenecka oraz pałac rady miejskiej z XIII wieku to kolejne zabytki miasta, które przypominają o jego nowszej historii oraz podkreślają niezwykłe bogactwo kulturalne Puli. Warto też wybrać się do pochodzącego z XIV wieku kościoła franciszkanów, który uznawany jest za jeden z najważniejszych zabytków sakralnych w tej części Chorwacji.

Polecane

Miejsce sławnych podróżników jest w podręcznikach – zasługują na to

euro

Freediving, czyli sztuka nurkowania na bezdechu

redakcja serwisu

Prezenty, które zapamięta każdy miłośnik mocnych wrażeń

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz