Wakacje

5 rzeczy, w które powinien zaopatrzyć się każdy narciarz

niezbędnik narciarza

Wyjazd na narty powinien być poprzedzony porządnymi przygotowaniami. Z tego tekstu dowiesz się o pięciu rzeczach, które koniecznie powinien mieć każdy narciarz, wybierający się na zagraniczne stoki.

Poznaj niezbędnik narciarza

  1. Polisa turystyczna

Przed zagranicznym wyjazdem na narty warto zaopatrzyć się w odpowiednio skomponowane ubezpieczenie narciarskie. Dzięki niemu uzyskasz ochronę na wypadek niespodziewanych zdarzeń, które mogą spotkać Cię poza granicami Polski. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o polisach turystycznych przeznaczonych dla narciarzy, wejdź tutaj: http://wm.pl/632738,Polisa-narciarska-co-gwarantuje.html. Znajdziesz tam najważniejsze informacje, które pomogą Ci dokonać wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Przed zakupem przeczytaj też OWU, by poznać wszystkie szczegółu umowy.

  1. Kask

W większości krajów europejskich kask jest obowiązkowym elementem wyposażenia na stokach narciarskich. Warto, żebyś wiedział, że aż 20% wszystkich wypadków na nartach to urazy głowy. Właśnie z tego powodu bardzo ważne jest, żeby kask był dobrze dopasowany do konkretnego użytkownika. Przed zakupem sprawdź również, czy ma certyfikat FISI 1077. Wielu ubezpieczycieli odmawia wypłaty odszkodowań, jeśli osoba ubezpieczona uległa wpadkowi, nie mając na głowie kasku.

  1. Apteczka

Podręczna apteczka powinna znaleźć się w wyposażeniu każdego narciarza. Najlepiej będzie, jeśli zabierzesz ze sobą krem z wysokim filtrem, plastry, bandaż elastyczny, leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, żel na stłuczenia, spray na katar, środek przeciw biegunce i preparat na zaparcia. Pamiętaj, że leki w zagranicznych kurortach mogą być drogie, dlatego warto zabrać ze sobą apteczkę z Polski.

  1. Karta EKUZ

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument, który upoważnia do darmowej opieki medycznej w taki m samym zakresie, jak obywatele kraju, w którym osoba objęta ochroną się znajduje. Karta EKUZ obowiązuje na terenie całej Unii Europejskiej oraz krajów zrzeszonych w Europejskim Stowarzyszeniu Wolnego Handlu. Dołączenie do programu jest bezpłatne i wymaga jedynie złożenia wypełnionego wniosku. Możesz to zrobić w każdym oddziale NFZ.

  1. Karta ICE

Karta z oznaczeniem „in case of emergency”, zawierająca kontakt do trzech osób, które zostaną powiadomione, jeśli Tobie przydarzy się wypadek. Karta ICE kosztuje 5 zł i kupisz ją w każdym oddziale PCK lub na stronie internetowej Polskiego Czerwonego Krzyża. Możesz również dopisać do trzech kontaktów w swoim telefonie skrót ICE.

Polecane

Nie każde zwierzę szczęśliwe na wyjeździe

euro

Grupowo czy pojedynczo?

euro

Wyjazd we dwoje – na jaki hotel warto postawić?

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz