Wakacje

6 pomysłów na urozmaicenie wyjazdu integracyjnego

Organizacja wyjazdu integracyjnego

Chcesz zbudować relacje między członkami zespołu i poprawić komunikację we wszystkich działach firmy? Gry integracyjne to nie tylko gwarancja dobrej zabawy, ale również wspaniała zachęta do kreatywnego myślenia. Sprawdź kilka naszych pomysłów!

Prawda czy Fałsz

Podziel zespół na grupy liczące maksymalnie 10 osób. Daj każdej osobie cztery kartki i przybory do pisania. Poproś, by każda grupa wybrała swojego przedstawiciela. Lider musi teraz napisać na kartce trzy prawdziwe informacje o sobie i jedną fałszywą. Poproś, by każdy lider przeczytał to, co napisał. Niech członkowie grupy rozszyfrują, które stwierdzenia są faktami, a które fikcją. Na koniec przedstawiciel drużyny mówi, które zdania były prawdziwe, a które nie. W ten sposób uczestnicy zabawy lepiej się poznają.

Czy teraz mnie słyszysz?

Popraw umiejętności komunikacyjne pracowników, proponując grę “Czy teraz mnie słyszysz?” To doskonała zabawa, która pokazuje, jak ton i żargon wpływają na umiejętność słuchania. Przygotuj kilka akapitów, w których omówisz cele firmy. Pamiętaj, że treść ma być sucha i pełna żargonowych słówek. Następnie wstaw trzy zdania na zupełnie inny temat związany z biznesem. Przeczytaj monotonnym tonem, to co napisałeś.

Wyjazd integracyjny

Teraz podaj każdej osobie kartkę papieru i długopis. Zadaj kilka pytań na temat tego, co przeczytałeś. Poproś, by każdy współpracownik przeczytał głośno swoje odpowiedzi. Chociaż nie ma tutaj zwycięzców ani przegranych, chodzi o zachęcenie do aktywnego słuchania i korzystania ze wskazówek werbalnych i niewerbalnych, by ograniczyć konflikty i poprawić komunikację.

Turniej “papier, kamień, nożyce”

Poproś uczestników, by dobrali się w pary, niech zmierzą się ze sobą, grając w “papier, kamień, nożyce”. Zwycięzcy przechodzą do następnej rundy i tak dalej. Finał wyłoni najlepszą osobę. To świetny sposób na przetestowanie ludzkich odruchów, refleksu. Zachęca do spontaniczności. Może to być doskonała rozgrzewka przed burzą mózgów!

10 wspólnych rzeczy

Podziel zespół na małe grupy. Poproś, by w 10 minut wypisały 10 rzeczy, które ich łączą. Jeśli wolisz, by zabawa była bardziej zorientowana na biznes, ogranicz listę zagadnień do tematów związanych z pracą lub branżą. Może to być tak proste, jak “wszyscy mamy telefon komórkowy”, do czegoś bardziej szczegółowego, np. “wszyscy zaczęliśmy pracę w firmie w 2016 roku”. Niezależnie od odpowiedzi, wzmocnisz relację między uczestnikami zabawy, wywołasz dyskusję i śmiech. Sprawisz, że pracownicy zaczną myśleć kreatywnie.

Idealne wakacje

To kolejne krótkie ćwiczenie, które zachęca do aktywnego słuchania. Poproś, by uczestnicy dobrali się w pary. Teraz niech porozmawiają o swoich pomysłach na idealne wakacje przez 10 minut. Następnie każdy członek zespołu stara się jak najdokładniej opisać wymarzone wakacje swojego partnera.

Skok spadochronowy w tandemie

Skoki spadochronowe to jeden z najbardziej odprężających sportów, jakich możesz spróbować. Dlaczego? Prawdopodobnie chodzi o kontrast. Twoja początkowa nerwowość wyraźnie kontrastuje z ulgą, którą odczuwasz, gdy zdajesz sobie sprawę, że sprostałeś wyzwaniu i wylądowałeś z uśmiechem. Możesz też wtedy odczuwać ogromną euforię. Cały promieniejesz i wiesz, że teraz łatwiej pokonasz każde wyzwanie. Odważ się i zarezerwuj skok spadochronowy w Tandemy Kraków.

Polecane

Turcja dla podróżników – o czym warto pamiętać?

euro

Grupowo czy pojedynczo?

euro

Miejsce sławnych podróżników jest w podręcznikach – zasługują na to

euro

Zostaw komenatrz