Wakacje

Co warto odwiedzić będąc w Bośni i Hercegowinie?

bosnia

Bośnia i Hercegowina to państwo znajdujące się w południowej części Europy na Bałkanach. Ma ono dostęp do Morza Adriatyckiego. Dzięki swojemu interesującemu położeniu cieszy się naprawdę dużą popularnością turystów. W Bośni i Hercegowinie można odwiedzić wiele interesujących i wartych uwagi miejsc.

Sarajewo

zwiedzanie sarajewo

Sarajewo to wyjątkowe miasto i prawdziwa perełka w Bośni i Hercegowinie. Region ten wyróżnia się różnorodnością i wielokulturowością. Można wyróżnić kilka miejsc, które z pewnością warto odwiedzić.

Wybierając się do Sarajewa, warto zarezerwować kilka dni na pobyt i zwiedzanie. W centrum miasta znajduje się Stary Bazar z XV wieku, który składa się z wielu brukowanych uliczek, straganów, a także kramów i sklepików. Kolejnym zabytkiem, którego nie można przeoczyć będąc w Sarajewie jest fontanna Sebilj. Jej popularność wiąże się z pewną legendą, zgodnie z którą każdy kto napije się wody pochodzącej z fontanny dwa razy, ponownie zawita w Sarajewie.

Kolejnym miejscem, które warto zwiedzić będąc w Sarajewie jest Most Łaciński. Jest to bardzo charakterystyczny punkt, który wzniesiono w XVI wieku. Niedaleko znajduje się Stara Wieża Zegarowa zbudowana w XVI wieku.

Wodospady Kravica

Bośnia i Hercegowina słynie także z wyjątkowych, zapierających dech w piersiach wodospadów. Jednym z nich jest wodospad Kravica, który znajduje się przy rzece Trebizat. Jest to idealne miejsce do relaksu i podziwiania tamtejszej przyrody.

Wodospad prezentuje się naprawdę niesamowicie i rozciąga się na 100 metrów szerokości. Miejsce to powstało w wyniku akumulacji osadowej skały. Kravica to ulubione miejsce piknikowe, które chętnie wybierają zarówno mieszkańcy jak i turyści. Piękne widoki, a także dzika przyroda i otwarte kąpieliska stwarzają wyjątkowy klimat.

Mostar

Będąc w Bośni i Hercegowinie warto też udać się do Mostar, czyli miasteczka turystycznego, które cieszy się bardzo dużą popularnością. Największą jego atrakcją jest Stary Most, czyli miejsce do którego prowadzą wszystkie uliczki. Pierwotna konstrukcja mostu została zbudowana w 1566 roku, jednak w 1993 roku runęła ona do rzeki, w wyniku ataku przez armię chorwacką.

Kolejnym miejscem wartym uwagi w mieście Mostar jest Meczet Koski Mehmed Pasha. Jest to bardzo okazały i spektakularny budynek. Można wspiąć się po schodach na charakterystyczny taras.

Ciekawym miejscem jest także Muzeum Starego Mostu, który posiada ekspozycję dotyczącą historii mostu, jego budowy oraz zniszczenia, a także odbudowy. Jest to prawdziwa skarbnica wiedzy. Jeśli mowa o mostach, wart uwagi jest także Krzywy Most, który jest trochę mniej okazały niż Stary Most. Został on wybudowany w 1558 roku, a początkiem XXI wieku odbudowano go i poddano renowacji.

Wybierając się do Bośni i Hercegowiny warto udać się do kilku miejsc, które cieszą się największą popularnością turystów. Samo Sarajewo kryje w sobie wiele atrakcji. Warto też udać się do miasta Mostar lub nad Wodospad Kravica, który zapiera dech w piersiach.

Polecane

Miejscowe rękodzieło jako pamiątka

euro

5 rzeczy, w które powinien zaopatrzyć się każdy narciarz

euro

Wakacje w Bułgarii

euro

Zostaw komenatrz