Wakacje

Czy krótkie spodenki dla dziecka to niezbędny zakup na wiosnę i lato?

krotkie spodenki dla chlopcow

Wybór krótkich spodenek dla dziecka może być o tyle problematyczny, że jest to odzież najczęściej noszona i kupowana w sezonie letnim. Wiosna i lato z kolei bywają nie tylko pięknymi, ale i dokuczliwymi porami roku, męcząc zmienną pogodą, czy upałami. Mimo, że krótkie spodenki generalnie przeznaczone są na ciepłe dni (czasami na nieco chłodniejsze, bo spodnie przed kolano z grubszego materiału pozwolą znieść i takie kaprysy natury), to nie wszystkie modele spodni podołają tak samo dobrze pogodzie, która zmienia się jak w kalejdoskopie. Jak wybrać krótkie spodenki tak, by dziecko z zadowoleniem korzystało z codziennych atrakcji, nie zważając na uporczywe warunki pogodowe? Wystarczy do tego odrobina zawartej tu wiedzy. 

Krótkie spodenki dla dziecka – podstawowe kryteria wyboru

Wybierając spodnie dla dziecka pamiętajmy, że młodsze pociechy z reguły odczuwają dokuczliwości pogody bardziej niż dorośli, poszukując więc odzieży przeznaczonej w pewnym stopniu na warunki ekstremalne – biorąc pod uwagę, że szukamy spodni, które pozwolą dziecku przetrwać najdłuższe i najcięższe upały, na dodatek być może pociecha będzie musiała znosić taką pogodę podczas wakacyjnej podróży – trzeba postawić przede wszystkim na wygodę.

Grubość i przewiewność materiału spodenek dostosowujmy więc do pogody. Na pierwsze, wiosenne, ciepłe dni sprawdzą się spodnie jeansowe lub dresowe, z kolei na lato, kiedy temperatura osiąga skrajne wysokości, przydadzą się spodenki bawełniane (w przypadku prawdziwych upałów, w dni o temperaturze umiarkowanej, czy nawet chłodniejszej, np. o poranku, sprawdzą się nadal wcześniej wymienione typy spodni). Rozwiązaniem dla kapryśnej, wiosenno-letniej temperatury, w przypadku dni chłodniejszych, mogą być spodenki polarowe, najlepiej przed kolano. Wówczas, jeśli dziecko założy do tego ciepłe buty, z powodzeniem będzie mogło poruszać się po dworze nawet, kiedy się ochłodzi. Na wygodę użytkowania spodenek wpływa także projekt spodni, zwłaszcza to, w jaki sposób są zapinane, by trzymać się na sylwetce. Również i ta kwestia zasługuje na uwagę. Wiosna i lato to sezony zabaw, tak dłuższych wyjazdów wakacyjnych, jak i codziennych, podwórkowych, poleca się więc wybierać krótkie spodenki dziewczęce oraz krótkie spodenki chłopięce przytrzymywane ściągaczami, na gumkę. Proste jeansy także się sprawdzą (i w tym wypadku można szukać ściągaczy), nie warto jednak na co dzień wybierać dla dziecka spodenek o wymyślnej konstrukcji. Ta utrudniłaby tylko pyszną zabawę. 

Krótkie spodenki dla dziecka – jakie modele wybrać? 

Design wybranych dziecięcych spodni także można rozpatrywać, mając na uwadze wygodę dziecka. Weźmy pod uwagę to, że pociecha najpewniej będzie się w takich spodniach bawić na dworze, warto więc poszukiwać spodenek w ciemniejszych kolorach (w tym ciemnych odcieniach jeansu). We wszelkich barwach lub wzorach, na których zabrudzenia nie są bardzo widoczne. Dobrym wyborem na podwórko są spodnie moro. Wyraźnie określmy i rozgraniczmy, które spodnie są przeznaczone do noszenia po domu oraz na wyjścia zakładające raczej przebywanie i zabawę w pomieszczeniu, a które z kolei można zakładać do zabawy, w której ferworze ubranie najprawdopodobniej się porządnie ubrudzi. Pod tym kątem dobierzmy wzór i kolor produktu, pozostawiając jaśniejsze kolory i wzory właśnie na te wyprawy, które nie pozwolą nadmiernie ubrudzić ubrania.

Szukajmy modeli w rozsądnych cenach, z prostego względu – dziecko szybko rośnie, nie warto więc wydawać na odzież dziecięcą majątku (chyba, że akurat dysponujemy finansową nadwyżką). W rozsądnej cenie także można znaleźć mnogość atrakcyjnych projektów i wzorów wybierając m.in w spodniach bermudach, spodniach luźnych, o obniżonym kroku, spodniach dresowych, jeansowych, albo pokrytych wzorami z najmodniejszych kreskówek. Warto przetestować każdy z tych projektów i mieć w szafie co najmniej kilka opcji letnich, dziecięcych spodenek, bo – co warte jest wielokrotnego podkreślenia  – wiosna i lato nieustannie zaskakują, na zmianę zachwycając i męcząc swoją kapryśnością, co do pogodowych warunków. Jeżeli jednak nie mamy możliwości na tak szerokie wyposażenie dziecięcej szafy, ponownie skierujmy myśli na kryterium podstawowe wyboru tego typu odzieży – wygodę. Zdecydujmy się na spodenki, w których dziecko ma możliwość swobodnie podejmować się różnorodnych aktywności: biegać, skakać, ścigać się z przyjaciółmi. 

Może także biec z radością po kolejne zakupy, bo wcześniej zakupione spodenki, wybrane według powyższych kryteriów, doskonale się sprawdziły! 

Polecane

Nowe życie zapomnianych miejsc to przyszłość

euro

Nie każde zwierzę szczęśliwe na wyjeździe

euro

Jak znaleźć luksusowy dom w górach do wynajęcia?

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz