Wakacje

Gdzie na tanie wakacje we wrześniu… bez paszportu?

Sezon wakacyjny można sobie przedłużyć, tym bardziej że wiele miejsc kusi piękną i ciepłą pogodą także we wrześniu. W ciekawych miejscach turystycznych nie ma już takich tłumów, co sprzyja dobremu wypoczynkowi. Jednocześnie w biurach podróży zdarzają się super promocje cenowe. Sprawdźmy zatem, dokąd pojechać na tanie wakacje we wrześniu, bez konieczności posiadania paszportu.

Last minute do mniej popularnych miejsc

Mogłoby się wydawać, że nie ma szans, aby jakieś biuro podróży oferowało wczasy w cenie poniżej 1000 zł za 7 noclegów. Jednak to błędne myślenie, ponieważ są kierunki tak tanie, a przy tym naprawdę atrakcyjne. W ostatnim czasie Bułgaria wraca do łask i trudno się temu dziwić, skoro Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg mają piękne plaże i komfortowe hotele. Nie trzeba też jechać w tamtym kierunku w najbardziej obleganym okresie. Wakacje we wrześniu w Bułgarii to gwarancja słonecznej i ciepłej pogody, smacznego jedzenia i udanego wypoczynku bez tłumu turystów.

Ciekawą propozycją wydaje się również jeszcze stosunkowo mało znana Albania. To bałkańskie państwo mocno w ostatnim czasie inwestuje w rozwój bazy turystycznej, a jednocześnie jest niezwykle interesujące. Osoby udające się do Albanii mogą liczyć na słońce, piaszczyste plaże, dzikie góry, ale i zabytkowe meczety, osmańskie twierdze, starożytne ruiny czy też wszechobecne bunkry będące pozostałościami po ustroju komunistycznym.

W poszukiwaniu słońca

Wrześniowe oferty biur podróży zaskakują swoją różnorodnością. Na pewno warto skorzystać z last minute do popularnych kurortów na hiszpańskim Costa Brava i Costa del Sol czy na znanych greckich wyspach, jak Korfu, Rodos, Kreta lub Zakynthos. To możliwość fantastycznego wypoczynku w wyjątkowo okazyjnej cenie. To, że jest po sezonie odczuwa się wyłącznie z powodu mniejszej ilości turystów i przyjemniejszych temperatur. Lipcowy i sierpniowy skwar bywa czasami nie do wytrzymania, natomiast wczasy we wrześniu wiążą się z możliwością plażowania bez ryzyka oparzeń. Woda nadal zachęca do kąpieli, a ciepłe wieczory do długich spacerów. Wielu chętnych znajdą także oferty wyjazdu na którąś z Wysp Kanaryjskich czy Majorkę.

Interesującą propozycją wydaje się też zawsze słoneczna Italia, a zwłaszcza urocza Sycylia i Sardynia. Brak męczących upałów sprawia, że aż się chce poznać lepiej te miejsca i ruszyć na ich zwiedzanie. Dlatego może warto zdecydować się na wycieczkę objazdową. Dobrze również spojrzeć przychylnym okiem na lazurowe wody i piękne plaże portugalskiego Algarve albo zachęcającą do aktywnego wypoczynku uroczą Maderę. A jeżeli ktoś preferuje naprawdę mocno przygrzewające słońce, to we wrześniu może na takie liczyć na Cyprze.

Jak widać, jest całkiem sporo możliwości na cudowny wypoczynek we wrześniu i nie trzeba lecieć daleko, aby poczuć się niemal jak w środku lata (jednak z większym komfortem termicznym). Ciekawymi ofertami last minute we wrześniu dysponuje np. ITAKA

Polecane

Chęć poznania świata a rosnące możliwości

euro

7 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić!

redakcja serwisu

Maltańskie atrakcje. Trzy Miasta

euro

Zostaw komenatrz