Wakacje

Gdzie na wakacje zimą – na jakie kierunki postawić?

Wakacje zimą? To bardzo dobry pomysł, zwłaszcza wtedy, kiedy szukamy ciekawej alternatywy dla siedzenia w domu w chłodzie i słocie. Wielu z nas decyduje się na ciepłe kraje, aby chociaż przez chwilę wrócić do letniej aury, naładować baterie do działania, jak również skorzystać z bogactwa witaminy D. Sprawdźmy które kierunki są godne polecenia.

Wakacje w Zimie – a może Tajlandia?

Tajlandia słynie z niesamowitej otwartości mieszkańców. Na próżno szukać tu takich, którzy nie są gościnni i nastawieni na to, aby turyści mogli miło spędzić czas. To także kierunek, który urzeka swoją różnorodnością – od nowoczesności, po typowy orient, który dla wielu może być na tyle egzotyczny, że wręcz nierealny. Tutejsza kuchnia to prawdziwy festiwal smaków i aromatów obok których nie można przejść obojętnie. Niesamowicie smaczne potrawy to przepis na większą ilość turystów, co Tajlandczykom wychodzi wręcz koncertowo. Z roku na rok jest ich coraz więcej, co udowadniają statystyki prowadzone przez różne biura podróży.

Fuerteventura – piaszczyste plaże z oceanem w tle

Niesamowicie szerokie plaże, po horyzont skąpane w pięknym, jasnym piasku – to niewątpliwie wizytówka Fuerteventury. To kierunek w którym nie można narzekać na nudę – z powodzeniem można powiedzieć, że coś dla siebie znajdą tu zarówno amatorzy aktywnego spędzania wolnego czasu, jak również ci, którzy kochają błogie lenistwo na leżaku z widokiem na wodę. Tutejsza jest niesamowita – czysta i stosunkowo ciepła jak na ocean. Nie można przejść obojętnie obok wiatrów, które ściągają niczym magnes amatorów kitesurfingu oraz windsurfingu. Z roku na rok jest ich coraz więcej i wiele wskazuje na to, że ta tendencja się nie zmieni.

Egipt – świetny kierunek na wyjazd zimą

Egipt to idealny kierunek na wymarzone wakacje w zimie. Tutejsza rafa koralowa, to niewątpliwie jedna z wizytówek tego afrykańskiego kraju. Oczywiście kolejną są piramidy czy też lokalna kuchnia. Ta urzeka tysiącem smaków oraz aromatów, które wpiszą się w oczekiwania zarówno amatorów orientu, jak również owoców – soczystych, pełnych festiwalu smaków. Warto także wspomnieć o otwartości mieszkańców Egiptu. Z pewnością zadbają o to, aby nasze spotkanie z nimi było przyjemne i upłynęło w miłej oraz przyjaznej atmosferze. Nie zapominajmy także o tym, że lubią się targować, co niewątpliwie dodaje smaczku tutejszemu pobytowi w trakcie wakacji zimą.

Polecane

Nowe życie zapomnianych miejsc to przyszłość

euro

Aktywność na urlopie kontra lenistwo – różne oczekiwania ludzi

euro

Nocowanie u krewnych i znajomych zamiast w hotelu

euro

Zostaw komenatrz