Wakacje

Marzenia o odkrywaniu nowych miejsc nie spełnią się

zwiedzanie nowych miejsc

Zdążyliśmy się już w mniejszym lub większym stopniu pogodzić z tym, że świat, w którym żyjemy, jest jaki jest. Trudno nam jest nawet sobie wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej, tak bardzo już się przyzwyczailiśmy do jego praw i zasad działania.

Jednak okazuje się, że często o mały włos i moglibyśmy rzeczywiście mieć warunki do życia odbiegające od tego, do czego się przyzwyczailiśmy. Przykładem tutaj może być program kosmicznej turystyki, który to projekt swego czasu był dość bliski zrealizowania. Gdyby tak się stało, na pewno byłoby to wielką szansą dla masowej turystyki, jak i dla nas wszystkich. Działoby się tak, gdyby tylko udało się doprowadzić cały ten śmiały projekt do końca.

Co więcej, wtedy nie musielibyśmy już się martwić o nasze ograniczenia finansowe

Co więcej, wtedy nie musielibyśmy już się martwić o nasze ograniczenia finansowe, co wydaje się być najlepsze w tym wszystkim. Trzeba przyznać, że to byłaby bardzo miła perspektywa i prawie każdy chciałby dla siebie czegoś takiego. Nadal możemy rozmyślać nad tym, jakie korzyści przyniósłby nam program kosmicznej turystyki, a dokładniej jego całkowita realizacja.

Niestety, nic innego nam nie pozostaje, ponieważ nie było nam dane się o tym przekonać i raczej już nie będzie. Chociaż niełatwo nam będzie się z tym pogodzić, w ostatecznym rozrachunku okazało się, że pomimo swoich zalet program kosmicznej turystyki nie doczeka się realizacji. Stało się tak z powodu finansów, co jest bardzo przykre i, niestety, sporo nam mówi o ludzkich zamierzeniach i możliwościach. Dlatego też dzisiaj program kosmicznej turystyki ma postać jedynie niezrealizowanego projektu i może jeszcze anegdotki z przeszłości, niczego więcej.

Polecane

Oblegane miejsca są przereklamowane?

euro

Czy krótkie spodenki dla dziecka to niezbędny zakup na wiosnę i lato?

euro

Co warto odwiedzić będąc w Bośni i Hercegowinie?

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz