Wakacje

Miejsce sławnych podróżników jest w podręcznikach – zasługują na to

ameryka

Zmiany na świecie zachodziły od zawsze, aczkolwiek ostatnimi czasy można by odnieść wrażenie, że te procesy zaczynają przebiegać coraz szybciej i burzliwiej.

W pierwszej kolejności często myślimy o niech jako o szansie na wniesienie czegoś pozytywnego do naszego życia. Niemniej, w niektórych sytuacjach nie patrzymy na to tak optymistycznie, podejrzewając, że dane zjawisko raczej nie przyniesie nam oczekiwanych zmian na lepsze. Tak właśnie jest z rzeczami takimi jak pisanie historii na nowo, kwestia którego czasem mogła nas niepokoić.

Według wiedzy wielu osób, w tym niektórych ekspertów, miało to nieuchronnie nastąpić. Z tego powodu ludzie już po części pogodzili się ze zmianą ustalonego porządku i starali się jakoś na to przygotować z odpowiednim wyprzedzeniem. W szczególności dlatego, że ciągle dochodziły ich słuchy, jakoby pisanie historii na nowo już właściwie stało się faktem.

Miało to być o tyle oczywiste, że…

Miało to być o tyle oczywiste, że o nieuchronnym i rychłym nadejściem nowego spojrzenia na historię i odkrycia świadczyć miały liczne i łatwe do zidentyfikowania przesłanki. Jednakże nie po raz pierwszy przewidywania tego typu okazały się być chybione. I tak, chociaż miało to być absolutnie kwestią czasu i właściwie już zacząć się dziać, ludzie nie spotkali się z niczym takim – a przynajmniej nie z tym, co było zapowiadane.

I tak pisanie historii na nowo stało się czymś, co można wrzucić do kategorii niespełnionych i nietrafionych przewidywań. Teraz więc musimy zajmować się kwestią wybiórczego przedstawiania faktów tylko zamiast tego zwrócić się ku wyzwaniom dnia dzisiejszego. Na nasze szczęście, nie zawsze życie pisze aż tak pesymistyczne scenariusze.

Polecane

Praca w biurze podróży – jakie należy mieć kwalifikacje?

redakcja serwisu

Ferie zimowe bez śniegu

euro

Maltańskie atrakcje. Trzy Miasta

euro

Zostaw komenatrz