Wakacje

Morze to nie śmietnik

morze

We współczesnym, coraz szybciej zmieniającym się świecie, bezustannie natykamy się na wiele różnych zjawisk. Zwykle bez trudu potrafimy ocenić, czy mamy do nich stosunek pozytywny, neutralny czy negatywny.

Do takich tematów należy cokolwiek kontrowersyjna kwestia zanieczyszczania morza, która jest coraz częściej podnoszona. Objawia się to w tym, że coraz więcej ludzi wypowiada swoją opinię na ten temat, często bardzo emocjonalną. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że jest to dość dobre rozwiązanie. Jest tak, ponieważ morze jest potrzebne, głównie z tego względu, że przyjemnie się nad nim wypoczywa i z tego powodu w tej kwestii nic nie zmieniło się od lat. Kolejnym tego efektem jest efekt zdrowotny, co nie jest bez znaczenia dla tych, którzy się na to decydują.

Można więc odnieść wrażenie, że ma to same zalety i powinno być raczej wspierane niż zwalczane

Można więc odnieść wrażenie, że ma to same zalety i powinno być raczej wspierane niż zwalczane. Jest to jednak niewłaściwe i bardzo ryzykowne działanie, które niejednokrotnie przynosi więcej szkody niż pożytku. Jest to spowodowane tym, że kwestia zanieczyszczania morza może prowadzić do zamykania plaż i wtedy nie mają już znaczenia żadne pozytywy.

Ponadto, ludzie niejednokrotnie postrzegają to jako ekologiczny wandalizm i przez to z pewnością nie będą o tym mieli dobrego zdania. Nie pozwólmy więc się temu omamić. Dlatego jak najszybciej powinno się podjąć stanowcze kroki, aby ta niekorzystna sytuacja uległa poprawie zanim stanie się nie do opanowania.

Polecane

Paszport dla dziecka nie może być pominięty!

euro

5 rzeczy, w które powinien zaopatrzyć się każdy narciarz

euro

Praca w biurze podróży – jakie należy mieć kwalifikacje?

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz