Wakacje

Praca w biurze podróży – jakie należy mieć kwalifikacje?

studia

Rozwój portali z ofertami turystycznymi, które służą do rezerwacji online oraz pandemia wywołana Covid-19, zmusiły biura podróży do dostosowania się do obecnych warunków pracy. Na rynku pojawili się konsultanci turystyczni, którzy są freelancerami. Doradzają oni, jaką najlepszą wycieczkę wybrać oraz dostosowują wyprawę do budżetu. Czytając nasz artykuł, dowiesz się, jakie kwalifikacje musi mieć osoba pracująca w biurze podróży oraz czym zajmują się konsultanci podbijający obecnie rynek turystyczny. 

Jakie trzeba mieć kwalifikacje, aby pracować w biurze podróży lub zostać konsultantem?

Aby pracować w turystyce nie trzeba, kończyć studiów, lecz są mile widziane. Dzięki studiom możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pracy w biurze podróży. W Polsce można skończyć studia turystyczne oraz hotelarskie. W dużych miastach są też szkoły średnie, w których są dedykowane klasy turystyczne. Zdobycie tytułu Technika Obsługi Turystycznej pomoże Ci wejść na rynek i dalej awansować. W związku z tym, że pandemia COVID-19 spowolniła branżę turystyczną, osoby wcześniej pracujące w biurze podróży zostają wolnymi konsultantami.

Więcej o tym przeczytasz na stronie https://bochnianin.pl/43810/kogo-brakuje-na-rynku-pracy-w-nowym-saczu-w-tych-branzach-brakuje-pracownikow/. Mając taki zawód, można pomóc ludziom, którzy nie wiedzą jaką wycieczkę wybrać lub nie mają pojęcia o geografii świata. 

Jakie umiejętności musi mieć osoba pracująca w biurze podróży?

Osoby pracujące w biurach podróży mają wiedzę o różnych miastach i krajach. Mają kontakty w najlepszych hotelach, kurortach, miejscach rozrywki i restauracjach w dużych miastach. Żeby móc pracować w biurze podróży nie potrzeba specjalnych kwalifikacji, lecz trzeba mieć umiejętności interpersonalne. 

Jeśli podróżujesz za granicę, pracownik biura podróży będzie w stanie pomóc Ci zrozumieć, czego będziesz potrzebować w podróży, jeśli chodzi o paszporty i szczepienia. Bycie na bieżąco z poradami Ministerstwa Zdrowia dotyczącymi podróży czy specyfika pogody w różnych porach roku to typowe umiejętności pracownika biura podróży. 

Według wielu badań z rynku turystycznego wiele biur podróży specjalizuje się w określonych krajach, ponieważ znają lokalne przepisy, zwyczaje oraz znają ekscytujące miejsca. Pracownicy pomogą Ci nawet wybrać ubrania potrzebne podczas podróży w danym kraju. Zaangażowanie bierze się w umiejętności pracowników biur podróży, ponieważ często obsługują oni zamożnych klientów, którzy są gotowi zapłacić więcej pieniędzy, aby otrzymać rzetelne informacje z pierwszej ręki.

Jakie umiejętności musi znać pracownik biura podróży?

Osoby pracujące w biurach podróży muszą znać między innymi procesy rezerwacji lotów bezpośrednio u linii lotniczych, właścicieli hoteli i pensjonatów oraz wypożyczalni samochodów. Ponadto pracownicy powinni zapoznać się z różnymi stronami internetowymi i aplikacjami, które umożliwiają znalezienie najlepsze stawki dla swoich klientów.  

 

Polecane

Czy krótkie spodenki dla dziecka to niezbędny zakup na wiosnę i lato?

euro

Bus ma ograniczoną pakowność

euro

Wakacje w Hiszpanii – urlop na gorąco, czyli wczasy last minute

euro

Zostaw komenatrz