Wakacje

Wakacje na Krecie – dlaczego warto na nie postawić w 2022 roku?

Kreta stanowi jedną z najpopularniejszych greckich wysp, czemu trudno się dziwić. Turyści upodobali ją sobie m.in. za bajeczne plaże, bujną roślinność czy nowoczesne hotele o wysokim standardzie. Z roku na rok przybywa osób, które chcą spędzić urlop w malowniczych okolicznościach przyrody i zetknąć się z lokalną kulturą. Wakacje na Krecie w 2022 roku to świetny sposób na wypoczynek. Dlaczego? Podpowiadamy.

Wakacje na Krecie 2022 – rajskie plaże

Jednym z powodów, dla których warto polecieć na Kretę w 2022 roku są rajskie plaże, które zapierają dech w piersiach. Krystalicznie czysta woda w duecie z perfekcyjnie utrzymanymi plażami to niezawodny przepis na relaks w iście królewskich warunkach. Warto jednak pamiętać, że linia wybrzeża jest bardzo zróżnicowana. Mamy do czynienia zarówno z białym piaskiem, jak i żwirem czy kamieniem. Niezależnie od tego, w jakich regionach wyspy planujemy wypoczynek, warto przynajmniej raz odwiedzić plażę Elafonisi, która zachwyca swoim tajemniczym charakterem. To, co zapada w pamięć to różowy piasek, który przywodzi na myśl scenerię rodem z bajek dla dzieci. Wakacje na Krecie to również doskonała okazja do odwiedzenia Laguny Balos, której nie można odmówić magicznego wydźwięku.

Zobacz także: http://toursales.pl/wakacje-w-hiszpanii-dlaczego-wciaz-ciesza-sie-tak-ogromna-popularnoscia/

Wczasy na Krecie 2022 – moc zabytków

Grecja to kolebka starożytnej cywilizacji, dlatego stawiając na wypoczynek na samym krańcu Półwyspu Bałkańskiego nie sposób przejść obojętnie obok monumentalnych zabytków znanych nam jedynie z pocztówek czy podręczników szkolnych. Na Krecie nie brakuje pozostałości po czasach antycznych, dzięki którym można przenieść się w świat naszych przodków. Jednym z najważniejszych punktów historycznych na wyspie jest Pałac w Knossos, który jest pamiątką po cywilizacji minojskiej. Niegdyś posiadał ponad tysiąc pomieszczeń cztery bramy z każdej strony budowli. Wakacje w Grecji nie mogą obejść się również bez wizyty w Heraklionie – stolicy Krety, gdzie znajdziemy mnóstwo zabytków antycznych.

Wycieczka na Kretę 2022 – pyszne jedzenie

Grecka kuchnia nie bez powodu należy do najpopularniejszych na świecie. Uważana jest ona za jedną z najzdrowszych i jednocześnie bardzo aromatycznych. W dużej mierze jest to zasługa świeżych warzyw i owoców, które dojrzewając w południowym słońcu zachwycają nasze podniebienia symfonią wyrazistych smaków. Planując wycieczkę na Kretę, których oferty znajdziemy m.in. na https://www.traveligo.pl/ warto wybrać się do klimatycznych knajpek serwujących lokalne specjały na czele z m.in. moussaką, dolmades czy oryginalną sałatką grecką.

Polecane

7 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić!

redakcja serwisu

Szwecja: co warto zobaczyć?

euro

Fuerteventura przewodnik

euro

Zostaw komenatrz