Wakacje

7 miejsc w Polsce, które warto odwiedzić!

Miejsca w Polsce

Polska to kraj kontrastów. Łączy tradycję z nowoczesnością. Modne butiki i bary sąsiadują z gotyckimi wieżami średniowiecznych kościołów. Bez względu na to, czy lubisz odpoczywać nad jeziorem, morzem, czy w górach, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Sprawdź kilka naszych propozycji!

Molo w Gdyni Orłowie

To jedna z najpopularniejszych atrakcji na wybrzeżu gdyńskim. Liczy 180 metrów długości. Przyciąga nie tylko mieszkańców Trójmiasta, lecz także turystów z całej Polski. Podczas spaceru po molo możesz zobaczyć Klif Orłowskiego. W pobliżu znajduje się Scena Letnia Teatru Miejskiego w Gdyni.

Wały Chrobrego w Szczecinie

To taras widokowy o długości 500 m, usytuowany wzdłuż Odry. Zwieńczony jest budynkami Urzędu Wojewódzkiego, Muzeum Narodowego i Akademii Morskiej. Na szczycie wału znajduje się alejka spacerowa. Poniżej brzegu przebiegają dwa zjazdy, opadające symetrycznie od końca do centrum Wałów Chrobrego. Centralną część konstrukcji tworzy pomost i fontanna.

Kasprowy Wierch

Należy do najczęściej odwiedzanych szczytów Tatr, głównie ze względu na prowadzącą na szczyt kolejkę linową. Znajduje się w Tatrach Zachodnich, na granicy polsko-słowackiej. Wznosi się na wysokość 1987 m n.p.m. Zbudowany jest ze skał krystalicznych i wraz z otoczeniem jest geologiczną “wyspą krystaliczną”, pośród skał osadowych tworzących Tatry Zachodnie. Ma stosunkowo łagodny kształt, strome zbocza opadają tylko do Doliny Kasprowej. Poniżej szczytu znajduje się obserwatorium meteorologiczne, górna stacja kolejki linowej i sklep z pamiątkami.

Miejsca w Polsce

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Do największych atrakcji należą: labirynt roślinny, wieża widokowa oraz punkty gastronomiczne. Główny labirynt zajmuje nieco ponad 1 ha. Ściana wschodnio-zachodnia liczy 101,5 m długości, a północno-południowa 100 m. Łączna długość korytarzy wynosi ponad 3,2 m. Wieża widokowa Hortulus ma 19,1 m wysokości. Wykonana jest z ażurowych, stalowych konstrukcji. Jej kształt przypomina podwójną helisę DNA. Na taras widokowy prowadzą osobne schody wejściowe i wyjściowe. Składają się ze 102 stopni.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego

Profesjonalny przewodnik turystyczny po Krakowie proponuje Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Założony został w 1783 roku. Znajduje się na wschód od Starego Miasta i zajmuje 9,6 ha. Najwcześniejszy kompleks szklarniowy “Victoria”, w którym mieści się najstarsza szklarnia, został przebudowany w XIX-XX wieku i ponownie zrekonstruowany w latach 1993-1998.

Stare Miasto w Lublinie

Całe Stare Miasto jest narodowym zabytkiem historycznym. Możesz tutaj zobaczyć pozostałości murów miejskich, w tym XIV-wieczną Bramę Krakowską, dawny ratusz i renesansowe kamienice. Wybierz się na Rynek Lubelski. Otoczony jest licznymi zabytkowymi kamienicami, z których najstarsza ma 400 lat. Centralne miejsce zajmuje budynek Trybunału Koronnego, pełniący dziś funkcję Pałacu Ślubów. Rynek Lubelski ma nietypowy, trapezoidalny kształt.

Plaża w Sopocie

Piaszczysta plaża rozciąga się na 4,3 km. To dobre miejsce na spacery, pływanie i opalanie. Możesz tutaj skorzystać z oferty wypożyczalni plażowej. W pobliżu znajdują się bary, kawiarnie i restauracje.

Polecane

Bilety lotnicze dla każdego i na każdą porę!

euro

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na życie?

redakcja serwisu

Ciekawe miejsca do zwiedzania – wyjazd do Sudanu

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz