Wakacje

Grecja i jej wyspiarskie atrakcje

Grecja - wakacje

Grecja - wakacje

Z jakimi atrakcjami kojarzona jest Grecja? Biura podróży promują ten kraj jako niezwykłe skupisko bezcennych zabytków. Na turystów czekają tu antyczne sanktuaria oraz miasta wręcz wymarzone na wycieczki o charakterze historycznym. Nie brak tu jednak i takich miejsc, które są doskonałymi punktami na rodzinne wczasy. Greckie Wyspy Jońskie są na to najlepszym dowodem. Wśród nich wielkie uznanie zdobyła niewielka Itaka, która może zachwycić i wspaniałymi krajobrazami, i licznymi zabytkami. Biura podróży już dawno uczyniły z niej jeden z popularniejszych kierunków turystycznych wypraw. Jakie atrakcje kuszą najmocniej?

Dla wielu turystów Itaka to przede wszystkim wyspa znana z dzieł Homera. To ona była domem słynnego Odyseusza, którego postać jest w Polsce doskonale znana (multiholiday.pl). Wędrówka śladami mitycznego króla Itaki może sprawić wiele radości. Nie jest to jednak jedyna ciekawostka na tej wyspie. Miasteczko Stawros może zachwycić piękną atmosferą oraz ciekawymi zabytkami, które zgromadzono w miejscowym muzeum archeologicznym. Tu również przyciąga słynny Pałac Odyseusza oraz równie ważna grota mieszcząca się w pobliżu zatoki. Znana jako sanktuarium Nimf może rozbudzać skutecznie wyobraźnię turystów i z pewnością warto ją odwiedzić. Sama zatoka Polis to miejsce przyciągające turystów swą malowniczością oraz historią. Tu, w miejscu antycznego portu, można najlepiej poczuć klimat wyspiarskiej Grecji. Najważniejsze miasto na wyspie również ma się czym pochwalić. To Wathi, które już w XVII wieku zaczęło pełnić rolę stolicy Itaki. Piękna zabudowa oraz port sprawiają, że miasteczko to przyciąga swą niezwykłą atmosferą. Nie brak tu również atrakcji o charakterze historycznym. Kościół z charakterystyczną czerwoną kopułą oraz przyciągające cenną kolekcją waz Muzeum Archeologiczne – oto najważniejsze skarby Wathi, z którymi w czasie pobytu na wyspie Odyseusza z pewnością warto zapoznać się lepiej.

Skarby greckich wysp: Zakinthos

Wyspa Zakinthos zyskała uznanie w oczach tych turystów, dla których Grecja i Wyspy Jońskie to nie tylko letniska i cenne zabytki. Wczasy na tej wyspie to wielka atrakcja dla miłośników pięknych widoków i przyrody. To dzięki tym walorom Zakinthos (http://agrecja.pl/) na stałe zagościła w ofertach niejednego biura podróży i stała się popularnym kierunkiem turystycznych wypraw. Co warto zobaczyć na tej wyspie? Atrakcji jest tu sporo.

Jednym z najważniejszych miejsc, którego w czasie wycieczki po wyspie nie można pominąć, jest miasto Zakinthos. Zniszczone w połowie XX wieku przez wielkie trzęsienie ziemi nie może się wprawdzie pochwalić zbyt wielką ilością zabytków, jednak ma swój niepowtarzalny urok. Zachwycają wąskie uliczki oraz pełen rybackich łodzi port. Uwagę przyciągają też takie obiekty, jak kościół z początków XX wieku, w którym spoczywa św. Dionizy. Zachwyca też Muzeum Bizantyjskie, którego najcenniejszym skarbem jest niezwykła kolekcja ikon. W tym mieście można tez urozmaicić sobie wczasy i skorzystać z niezwykłej atrakcji. Są to wycieczkowe rejsy statkami, z pokładu których można podziwiać greckie wyspy z nieco innej perspektywy.

Zakinthos jest jednak kojarzona z takimi atrakcjami, jak groty morskie oraz żółwie. Z żółwiami Careta Careta można się tu spotkać na wielu plażach. Ten rzadki gatunek stał się jedną z największych atrakcji na wyspie, a możliwość zobaczenia go w naturalnym środowisku przyciąga na wyspę wielu miłośników przyrody. Zachwycają też takie miejsca, jak Błękitne Groty oraz Zatoka Wraku. Wśród miejscowości, na terenie których można spędzić wspaniałe wczasy, wyróżniają się takie osady, jak Laganas oraz Alykes. Tu turyści mogą korzystać nie tylko z możliwości wypoczynku nad morzem, ale i szerokiej oferty uprawiania sportów wodnych.

Ateńskie atrakcje: Plaka

Grecja to kraj wyjątkowy, pełen antycznych budowli i dzieł sztuki. Ateny, jak na stolicę tak wyjątkowego kraju przystało, również mają się czym pochwalić. To niezwykłe miasto jest częstym celem turystycznych wypraw, a wycieczki na jego teren można znaleźć w ofercie niemal każdego biura podróży. Nic w tym dziwnego. Ateny http://toursales.pl/ to wyjątkowe zabytki oraz zapierające dech w piersi atrakcje turystyczne. Oczarować może Akropol, zachwycić może wizyta na terenie Agory. Wielu wspaniałych wrażeń może też dostarczyć spacer po najstarszej dzielnicy miasta. Jest nią Plaka, która może oczarować krętymi i wąskimi uliczkami, przy których nie brak niezwykłych pamiątek z dawnych czasów. Nie brak na jej terenie i ciekawych placówek muzealnych, wśród których ważne miejsce zajmuje Muzeum Greckiej Sztuki Ludowej. Można tu ujrzeć nie tylko greckie hafty, ale też wspaniałą kolekcję biżuterii. Warto też odwiedzić Muzeum Agory, które w szczególności powinno zadowolić miłośników historii. Na terenie tej dzielnicy można również ujrzeć ciekawe budowle, które są istnymi perełkami średniowiecznej architektury. Do tych najcenniejszych zabytków zaliczyć można kościół św. Katarzyny, który zbudowano w XII wieku. Co ciekawe, powstał on na ruinach jeszcze starszego kościoła, który zbudowano najprawdopodobniej na początku ery chrześcijańskiej. W efekcie to miejsce ma ogromna wartość historyczną, jest jednocześnie wspaniałym zabytkiem średniowiecznej architektury. Na terenie tej dzielnicy można też zobaczyć kościół Matki Boskiej w Złotym Zamku oraz pamiątkę po dawnym meczecie. Nie brak tu również nieco młodszych budowli, wśród których zachwycają eleganckie domy w typowo greckim stylu, które przyciągają uwagę swymi eleganckimi balkonami. Pochodzą one z początku XIX wieku i pięknie komponują się ze starszymi budowlami greckiej stolicy.

Polecane

Miejsce sławnych podróżników jest w podręcznikach – zasługują na to

euro

Przełożenie terminu wylotu

euro

Wynajem apartamentu. Dlaczego to lepsze rozwiązanie, niż noclegi w hotelu?

redakcja serwisu

Zostaw komenatrz